4 powody, dla których nie należy opłukiwać rzeczy, które wkładasz do zmywarki.

Czy naczynia należy opłukać przed włożeniem do zmywarki? Możesz tak myśleć, ale dajemy ci cztery powody, dla których nie powinieneś tego robić.
Jeśli masz zmywarkę do naczyń, możesz w pełni ją wykorzystać. Płukanie naczyń przed włożeniem ich do urządzenia nie sprawia, że naczynia w zmywarce lepiej się umyją. Możesz po prostu zeskrobać większość resztek z naczyń.

Nie jesteś przekonany? Te cztery powody to zmienią.

 1. Twoja zmywarka działa najlepiej z zabrudzeniami.
  Zmywarki przeznaczone są do czyszczenia brudnych naczyń i sztućców. W niektórych maszynach inteligentny program czyszczenia jest zintegrowany z enzymami, które działają tylko wtedy, gdy zabrudzenia znajdują się na przedmiotach wkładanych do maszyny.
 2. Naczynia nie będą czystsze.
  Płukanie talerzy lub umieszczanie ich bezpośrednio w maszynie nie wpłynie na końcowy efekt. Twoje talerze nie zostaną wyczyszczone po opłukaniu przed włożeniem ich do zmywarki.
  Dzisiejsze maszyny są wyposażone w zaawansowaną technologię, która mierzy i dostosowuje program mycia w zależności od stopnia zabrudzenia — dlaczego więc nie skorzystać z niego?
 3. Marnotrawstwo wody i energii.
  Jeśli opłukasz naczynia przed użyciem programu zmywania, zużywasz niepotrzebnie energię i duże ilości wody. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i środowisko, unikaj marnotrawstwa.
 4. Strata czasu.
  Oprócz oszczędzania pieniędzy i ochrony środowiska będziesz mógł także lepiej spędzać czas – no bo kto niepotrzebnie spędza czas na płukaniu naczyń, które i tak trafią do zmywarki? Usiądź wygodnie i pozwól zmywarce wykonać pracę.