Być może marzyłeś, aby mieć piękny i bujny zielony ogród, ale nie mogłeś tego zrobić, ponieważ nie masz odpowiedniego miejsca do sadzenia ogrodu. Może to być albo ograniczona przestrzeń, albo brak wiedzy o ogrodnictwie. W takiej sytuacji lepiej wykorzystać maksymalnie swój taras i użyć go do uprawy własnego ogrodu.

Uprawa ogrodu na tarasie jest łatwa, ale liczy się to, jak ją prowadzisz i czy wybierasz odpowiednie rośliny. Jestem pewien, że widziałeś tarasy, na których drzewa wyglądają niesamowicie, ale pod nimi nie ma nic. Oto więc ważne wskazówki, jak wybrać odpowiednie drzewo na taras.

Wybierz odpowiedni gatunek drzewa

Konieczne jest wybranie odpowiedniego gatunku drzewa, które będzie rosło na Twoim tarasie. Jestem pewien, że znasz korzyści płynące z każdej rośliny, ale nie wiesz, która z nich będzie najlepszym wyborem. Oto więc lista najlepszych gatunków drzew na taras:

1. Topola czarna:

Topola czarna jest jednym z najbardziej popularnych i wszechstronnych gatunków drzew. Rośnie bardzo szybko, więc bez problemu można ją uprawiać na małym tarasie. Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać podczas sadzenia Black Poplar jest to, że potrzebuje dużo światła słonecznego. Jeśli masz odpowiednią przestrzeń do sadzenia Black Poplar, to będzie to najlepsza opcja dla Ciebie.

2. Jesion:

Jesion jest najbardziej odpowiednim drzewem do uprawy na tarasie. Można go uprawiać w każdym rodzaju pogody. Ale, jest to jedyna roślina, która wymaga dużo wody. Więc jeśli nie masz zbiornika na wodę, to nie powinieneś próbować uprawiać jesionu.

3. Eukaliptus:

Eukaliptus jest szybko rosnącym drzewem. Może rosnąć do 10 metrów w ciągu jednego roku. Możesz łatwo uprawiać go w swoim tarasie, ale upewnij się, że masz odpowiednie światło słoneczne.

4. Cedr:

Cedr jest jednym z najbardziej znanych i popularnych drzew na tarasy. Można go uprawiać w każdym rodzaju pogody. Jeśli masz zbiornik wodny, to możesz go uprawiać.

5. Dąb:

Dąb jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz, aby Twój taras wyglądał naprawdę oszałamiająco. Zapewni Ci to najlepszy cień. Jeśli masz duży taras, wtedy możesz go uprawiać.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać Twój taras.