Ekologia dla większości z nas to nie tylko moda. To nie tylko styl życia. To działania i codzienna praktyka, która jest ukłonem wobec natury. I wobec planety na której żyjemy. I jak się okazuje, czasem wystarczy niewiele. A gdy tak każdy dołoży trochę tego “niewiele”, otrzymujemy coś naprawdę wielkiego.

Na co dzień staramy się żyć ekologicznie. Nie marnujemy wody, oszczędzamy energię elektryczną, zamieniamy foliowe torebki na te papierowe. Ale można jeszcze więcej. Można mieć w domu mnóstwo ekologicznych gadżetów i promować ekologię w kręgu domowników i znajomych…

Ekologia w kuchni

Puszki na herbatę są piękne, podobnie pojemniki na mąkę, czy płatki śniadaniowe. Ale nie musimy wydawać pieniędzy by pięknie przechowywać. Słoik na kawę, w którym wcześniej były ogórki konserwowe? Oczywiście, wystarczy dokładnie słoik umyć, wysuszyć i zrobić własnoręcznie dekoracyjną etykietę. I w ten oto sposób słoik zyskuje drugie życie, a my mamy oryginalne gadżety w kuchni.

Półka na przyprawy i ekologia? Tak, w końcu mamy palety! Wystarczy wziąć odpowiedni kawałek, oszlifować, przybić trochę gwoździ i już. Ewentualnie znaleźć kogoś, kto zrobi to dla nas. Meble i dodatki z palet cieszą się popularnością ze względu na niski koszt produkcji.

Ileż jeszcze rzeczy możemy zrobić ze słoików, opakowań, kapsli, drewnianych sztućców? Zdecydowanie dużo. Zastosowań jest tyle, ile sami stworzymy.

Gadżety są wszędzie

Czy prezent musi być koniecznie zawinięty w ozdobną folię? Oczywiście, że nie musi. A czarno-biała gazeta z dużą kokardą nie będzie oryginalniejszym opakowaniem prezentu? Obdarowany z pewnością doceni naszą inicjatywę, a makulatura też potrafi być piękna.

Kupione szmatki do wycierania kurzu? Nie ma takiej potrzeby. Uprany, nieużywany już przez nas t-shirt z pewnością wystarczy. Tniemy taki ubiór na równe części i mamy co najmniej kilka szmatek. Prawda, że eko?

A na koniec gadżet, którego mało kto się spodziewa. Otóż z rozbitej ceramicznej doniczki możemy zrobić…drenaż dla kwiatów. Zamiast kamyczków, czy keramzytu. Ekologia pełną parą!