Właśnie dlatego twoje rośliny uwielbiają cynamon.

Wyjmij pudełko cynamonu i spraw, aby twoje rośliny wyglądały na większe i lepsze! Czy uważasz, że twoje rośliny wyglądają cienko i marnie? Musisz po prostu pobiec do szafki kuchennej i wyjąć pudełko z cynamonem!
Cynamon jest nie tylko dobry do szarlotki – działa również jako wielofunkcyjny środek dla twoich roślin, jednocześnie utrzymując mrówki z daleka. Dowiedz się kiedy powinieneś używać cynamonu.

Posiew.

Gdy siejesz nowe nasiona w glebie, na nasiona mogą szybko wpływać różne choroby, co z kolei powoduje ich obumieranie. Aby tego uniknąć, możesz posypać cynamonem glebę, aby nasiona miały lepszą okazję do wzrostu.

Grzyby.

Unikaj wzrostu grzybów przez korę swoich pięknych drzew i krzewów, posypując kory cynamonem. Utrudnia to grzybowi rozwój.

Nawóz.

Kiedy sadzisz sadzonki lub inne cięte rośliny, które chcesz, aby były większe, możesz im pomóc po drodze, używając cynamonu jako nawozu. Posyp cynamonem końce, które przyciąłeś przed umieszczeniem rośliny w glebie.

Mrówki.

Jeśli jest coś, czego mrówki nie lubią, to jest to cynamon. Posyp cynamonem wokół szklarni i klombów w ogrodzie.
Cynamon nie zabije mrówek, ale utrzyma je z dala od roślin. Możesz zrobić to samo, jeśli mrówki wpełzną do twojego domu. Posyp cynamonem przed miejscami, w których pełzają mrówki, a od razu zobaczysz mniej mrówek wchodzących do domu.

Przycinanie roślin.

Kiedy w rękach są nożyce ogrodowe, możesz szybko obciąć zbyt dużo rośliny, a jeśli jest to roślina, która potrzebuje więcej czasu, aby odrosnąć, jest to wyjątkowo denerwujące. Jeśli obciąłeś za dużo, posyp cynamonem miejsca, które zostały przycięte.

Rośliny wewnątrz.

Cynamon usuwa pleśń z roślin domowych. Posyp trochę cynamonu na glebie rośliny, to pomoże, a jednocześnie będzie trzymać insekty z dala od rodziny.