turned on pendant lamps above kitchen island

Wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Marzenia o własnym domu często wiążą się z marzeniem o funkcjonalności i przestrzeni, która zostałaby zagospodarowana w możliwie najlepszy sposób. Często jednak pomijamy potencjał, jaki drzemie w przestrzeni pod schodami. Jest to miejsce, które często traktowane jest po macoszemu, a przecież może stać się idealną przestrzenią do wykorzystania.

Biblioteka pod schodami

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania przestrzeni pod schodami jest stworzenie tam biblioteki. Książki mają swoje magiczne moce, a posiadać własną biblioteczkę to marzenie wielu osób. Stworzenie tam półek na książki, wygodnego fotela czy lampki do czytania sprawi, że nie tylko zagospodarujemy przestrzeń, ale też stworzymy wyjątkowy kącik do relaksu i odpoczynku.

 • Wykorzystaj każdy centymetr pod schodami
 • Postaw na designerskie półki i dodatki do wykończenia wnętrza

Praktyczna zabudowa pod schodami

Jeśli jednak zależy Ci bardziej na praktycznym wykorzystaniu przestrzeni, warto zdecydować się na zabudowę pod schodami. Możesz tam umieścić szafy, które pomieszczą mniej używane rzeczy, buty czy nawet narzędzia. Zabudowa pod schodami może stać się również doskonałym miejscem na przechowywanie rowerów, wózków czy innych większych przedmiotów, które zawsze sprawiają problem ze znalezieniem dla nich odpowiedniego miejsca.

 • Dopasuj zabudowę pod schodami do swoich potrzeb
 • Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby ułatwić dostęp do przechowywanych rzeczy

Przytulny zakątek pod schodami

Jeśli zależy Ci na stworzeniu dodatkowego miejsca do relaksu w domu, zakątek pod schodami może być idealnym rozwiązaniem. Wygodna kanapa, poduszki, pledy i niewielki stolik to wszystko, co potrzebujesz, aby stworzyć przytulne miejsce na chwilę wytchnienia. Możesz również wykorzystać tę przestrzeń na stworzenie mini biura czy sala kinową – możliwości jest wiele!

 • Postaw na jasne kolory, aby optycznie powiększyć przestrzeń
 • Stwórz harmonijną aranżację, aby strefa pod schodami była spójna z resztą wnętrza

Kącik dla zwierząt

Jeśli masz w domu pupila, zapewne zależy Ci na stworzeniu dla niego komfortowego miejsca do wypoczynku. Przestrzeń pod schodami może stać się idealnym miejscem na stworzenie kącika dla zwierząt. Możesz tam umieścić legowisko, misę z jedzeniem, zabawki i wszystko, co sprawi, że Twój pupil poczuje się komfortowo i bezpiecznie. To również doskonałe rozwiązanie dla właścicieli kotów, którzy mogą stworzyć tam kocie drzewko czy półki do wspinania.

 • Wykorzystaj przestrzeń pod schodami na stworzenie przytulnego kącika dla zwierząt
 • Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort Twojego pupila

Mała łazienka pod schodami

Jeśli twoje potrzeby domowe podpowiadają, że ktoś znakomicie by się zmieścił w nowym pomieszczeniu, takim, które idealnie pasowałoby pod schody i jeśli w trakcie urządzania własnego gniazda natknąłeś się na taką niewielką przestrzeń pod schodami; to warto ją wykorzystać.
Niewielka łazienka z prysznicem, toaletą i umywalką to praktyczne rozwiązanie, które przyczyni się do zwiększenia komfortu mieszkania.

 • Zadbaj o prawidłowe wentylację oraz oświetlenie w małej łazience
 • Dobierz odpowiednie armatury, aby zachować spójność stylu z resztą domu

Praktyczne schowki

Przestrzeń pod schodami można również wykorzystać na praktyczne schowki – zarówno w formie otwartych półek, jak i zamkniętych szafek. Możesz tam przechowywać buty, parasole, ręczniki czy inne drobne przedmioty, które nie mają swojego stałego miejsca. Schowki pod schodami pozwalają na zachowanie porządku w domu i sprytnie ukrycie rzeczy, które niekoniecznie chcemy eksponować.

 • Zrób listę rzeczy, które chcesz przechować w schowkach pod schodami
 • Wybierz rozwiązania, które będą maksymalnie funkcjonalne i pasujące do twojej aranżacji wnętrza

Podsumowując, przestrzeń pod schodami ma wiele możliwości zagospodarowania i może stać się wyjątkowym elementem Twojego domu. Warto zastanowić się, jak możemy najlepiej wykorzystać to miejsce, aby sprawić, że nasze wnętrze będzie jeszcze bardziej funkcjonalne i przytulne. Nie zapominajmy o kreatywności i odwadze w podejmowaniu decyzji – to klucz do stworzenia wyjątkowego przestrzeni pod schodami, która spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania.